Pārgājiens “Sēnīte – Garkalne” (Nr.35P20)

KAD:
8. novembris 2020.

MARŠRUTS:
Šoreiz piedāvāju izvēlēties vienu no diviem maršruta garumiem. Plāns ir iet no Sēnītes līdz Garkalnei, bet tiem, kuriem 28 km ir par garu, varēs beigt Vangažos, kopā noejot aptuveni 18 km. Garajā distancē aplūkosim Inčukalna alu, centīsimies atrast arī Patiltes alu un Nukšu velnalu (ņemam vērā, ka sikspārņi sāk ziemot, tāpēc alās iekšā nelīdīsim). Aplūkosim Inčukalna medību pili, Vangažu baznīcu, Garkalnes baznīcu, iesim gar dabas liegumu “Garkalnes meži”, gar Gauju, šķērsosim Straujupīti pār tiltu. Galvenokārt staigāsim pa visdažādākajiem ceļiem (meža, grantētiem, nedaudz arī asfaltētiem) un stigām, taču dažviet būs tikai taciņas vai bezceļi. Lietus gadījumā iespējami dubļi.

MARŠRUTA GARUMS:
~28 km vai ~18 km (nav apļveida), iešanas temps vidējs

IEROBEŽOJUMI:
Tie, kuri brauks ar sabiedrisko transportu, velciet mutes un deguna aizsegu. Pārgājiena laikā būs jāievēro 2 m distance vienam no otra, neskaitot vienas mājsaimniecības iedzīvotājus vai maksimāli divus cilvēkus, kas nav vienas mājsaimniecības iedzīvotāji. Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu nodrošiniet paši, jo katram ir citas prasības un var būt alerģijas pret ko citu. Šajos apstākļos ieteicamāk dalības maksu pārskaitīt uz bankas kontu.

SĀKUMS:
Tiekamies 8:25 autobusa pieturā Sēnīte. No Rīgas iespēja braukt ar autobusu Rīga – Valmiera, kurš no Rīgas autoostas izbrauc 7:30 un pieturā Sēnīte ierodas 8:25 (biļetes cena 2,40 EUR).
Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts nav apļveida. Varat atstāt automašīnu pārgājiena beigu punktā (Garkalnē vai Vangažos) un pirms pārgājiena aizbraukt ar autobusu līdz sākuma punktam.

BEIGAS:
Ap 16:30-17:30 dzelzceļa stacijā Garkalne. Atpakaļ uz Rīgu iespējams braukt ar vilcienu, kurš no Garkalnes izbrauc 16:37 vai 17:53 (biļetes cena 1,50 EUR), vai aiziet ar kājām līdz A2 šosejai, no kurienes ik pēc 10-20 minūtēm kursē autobusi uz Rīgu (biļetes cena 1,80 EUR). Tie, kuri beigs Vangažos, Rīgā var atgriezties ar autobusiem no pieturas uz A2 šosejas.

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 7. novembra 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI-4blUhE6kJWUyLwVutQWVqpppUznLI77in2HQ7TTBqJE5w/viewform

DALĪBAS MAKSA:
5 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus, apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, rezerves zeķu pāri. Ja nepieciešams, paņemiet līdzekli pret odiem, ērcēm. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu, roku dezinfekcijas līdzekļiem katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai. Tie, kuri brauks ar sabiedrisko transportu, ņemiet līdzi mutes un deguna aizsegu.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe, reinkarnacioloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: