AKTUĀLIE PĀRGĀJIENI

PAZIŅOJUMS (spēkā esošs no 10. jūnija)!

Dēļ Covid-19 turpinam:
1) Pārgājiena laikā paši cenšamies ievērot 2 m distanci vienam no otra. Tuvāk par diviem metriem joprojām drīkst būt vienas mājsaimniecības iedzīvotāji vai maksimāli divi cilvēki, kas nav vienas mājsaimniecības iedzīvotāji.
3) Sabiedriskajā transportā valkājam mutes un deguna aizsegu. Cik saprotu, tas var būt arī pašdarināts, šalle, lakats vai jebkas cits, ja nav pieejams specializētais aizsegs.
4) Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu sagādājiet paši, kas jums ir piemēroti, jo zinu, ka daudziem ir alerģijas un neder kurš katrs līdzeklis.


19.09.2020. Pārgājiens “Melnā ezera purvs” (Nr.28P20)

IMG_20200704_145846Siltajā sezonā jāpaspēj vēl kāds purvs izstaigāt, šoreiz tepat netālu no Rīgas. Dosimies iepazīt dabas liegumu “Melnā ezera purvs”. Staigāsim un skatīsimies ne tikai dabisku augstā tipa purvu ar daudziem purva ezeriņiem, bet arī varēsim redzēt vecus un jaunus kūdras ieguves laukus, vecus karjerus, būsim arī dažāda mitruma mežos. Stāstīšu par purvu nozīmi, kūdru, un visu interesanto dabā, ko sastapsim pa ceļam. Pa ceļam visticamāk varēsim mieloties ar dzērvenēm un brūklenēm, varbūt kaut kur būs arī kazenes, aizkavējušās avenes, mellenes un zilenes. Vērīgākie noteikti pa ceļam atradīs kādu gardu sēni, kā tas notiek pēdējos pārgājienos. Sēņu laiks taču klāt. Pārsvarā pārvietosimies pa veciem ceļiem, taciņām un pilnīgiem bezceļiem (bez taciņām). Var nākties lekt pāri kādam grāvim vai šķērsot to pa baļķi. Purvā un apkārtnē ļoti iespējams tikt pie slapjām kājām, tāpēc ieteicams ņemt līdzi otrus apavus.

Lasīt vairāk (spied šeit) …


20.09.2020. Mini pārgājiens “Mālpils un Mergupe” (Nr.20M20)

2018.05.06.-Fotografe-Baiba-Ralle-p-20Šoreiz dosimies iepazīt Mālpili, tās mantojumu ar kultūrvēsturi un Mergupes krastus. Pašā Mālpilī apskatīsim luterāņu baznīcu, Mālpils muižas kompleksu ar parku, viduslaiku pilskalnu, nelielo HES, vairākas ūdenskrātuves un divas upes. Daļa pārgājiena būs Mergupes krastu iepazīšana pa tūrisma taku, kur daba un tās elementi būs neatņemama pārgājiena daļa. Kā vienmēr stāstīšu par visu interesanto, ko dabā sastapsim. Pārvietosimies galvenokārt pa dažādām taciņām, trotuāriem un ceļmalām.

Lasīt vairāk (spied šeit) …


Atsauksmes un ieteikumus par pārgājieniem varat atstāt, nospiežot uz:

Iesniegt atsauksmi


Iespējamie datumi turpmākajiem publiskajiem pārgājieniem:

26. septembris mini pārgājiens (iespējams, Lielvārde)
27. septembris pārgājiens
3. oktobris pārgājiens
4. oktobris mini pārgājiens

Ņemiet vērā, ka datumi var tikt mainīti

Komentēšana ir slēgta.

%d bloggers like this: