Pārgājiens “Abavas senleja” (Nr.16P20)

KAD:
22. jūnijā 2020.

MARŠRUTS:
Abavas senleja ir ainaviski skaista vieta. Rudenī tiek saukta par Kurzemes Siguldu, bet šoreiz nedosimies tur krāsaino lapu dēļ. Abavas senlejā galvenā ir upe Abava ar visiem procesiem, kas tajā un ārpus tās notiek. Tieši tāpēc dosimies iepazīt Abavas krastus ar daudzajām vecupēm, apskatīsim vienīgo vietu Latvijā, kur savvaļā aug krūmu čužas jeb parastās klišrozītes, iepazīsim Kandavas būtiskākos objektus, uzzināsiet galveno par to vēsturi. Apmeklēsim arī Abavas Velnakmeni un Velnalu, Teteriņu ezeru, kurā visticamāk būs iespēja nopeldēties. Pārvietosimies pa dažādiem ceļiem un taciņām, un aptuveni pusi maršruta veiksim gar upi, kur visticamāk nebūs taciņu (tātad izaicinājums). Var gadīties, ka būs arī slapjākas vietas pie kādām vecupēm, vai pat kādai jātiek pāri.

MARŠRUTA GARUMS:
~21 km (nav apļveida), iešanas temps vidējs

IEROBEŽOJUMI:
Tie, kuri brauks ar sabiedrisko transportu, velciet mutes un deguna aizsegu. Pārgājiena laikā būs jāievēro 2 m distance vienam no otra, neskaitot vienas mājsaimniecības iedzīvotājus vai maksimāli divus cilvēkus, kas nav vienas mājsaimniecības iedzīvotāji. Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu nodrošiniet paši, jo katram ir citas prasības un var būt alerģijas pret ko citu. Šajos apstākļos ieteicamāk dalības maksu pārskaitīt uz bankas kontu.

SĀKUMS:
Tiekamies 10:40 autobusa pieturā Plosti (uz P130 ceļa starp Kandavu un Sabili). No Rīgas iespējams braukt ar autobusu Rīga-Dubulti-Tukums-Kandava-Kuldīga, kurš no Rīgas autoostas izbrauc 8:10 un pieturā Plosti ierodas 10:39 (biļetes cena 4,65 EUR, jāpērk līdz Plosti). Tiem, kuri plāno braukt ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts nav apļveida. Ieteiktu atstāt automašīnu Kandavā un līdz sākuma punktam aizbraukt ar autobusu.

BEIGAS:
Ap 18:00-19:00 Kandavas autoostā. Atpakaļ uz Rīgu brauksim ar autobusu, kas no Kandavas izbrauc 19:20 (biļetes cena 4,35 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 21. jūnija 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyGB8k-LHAuBZmbr0lZexUqkmEPE5cLZggfPFDC6tyZuNLGg/viewform

DALĪBAS MAKSA:
5 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus, apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, rezerves zeķu pāri. Ja nepieciešams, paņemiet sauļošanās krēmu un līdzekli pret odiem, ērcēm. Labu laikapstākļu gadījumā var ņemt līdzi peldlietas, iespējams, varēs peldēt. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu, roku dezinfekcijas līdzekļiem katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai. Tie, kuri brauks ar sabiedrisko transportu, ņemiet līdzi mutes un deguna aizsegu.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: