Mini pārgājiens “Suži – Baltezers” (Nr.23M20)

KAD:
7. novembrī 2020.

MARŠRUTS:
Šajā reizē tepat Pierīgā izkustēsimies pa dažāda izmēra meža ceļiem un dažām taciņām, apskatot 5 dažāda izmēra ezerus. Pa ceļam redzēsim ne tikai ezerus, bet arī daudzveidīgus mežus un purvu fragmentus, kā arī iesim gar Baltezera baznīcu. Varēsim parunāt par purvu veidošanos, tiem raksturīgiem elementiem, mežu daudzveidību Latvijā, ezeriem un citām lietām, ko dabā sastapsim. Vienā vietā, iespējams, šķērsosim meliorācijas grāvi, ejot pāri pa baļķiem – skatīsimies pēc šī brīža situācijas dabā.

MARŠRUTA GARUMS:
11 km, nav apļveida

IEŠANAS ĀTRUMS:
Lēns ar vairākām pauzēm pēc nepieciešamības.

PĀRGĀJIENA DALĪBNIEKI:
Īpaši piemēroti pārgājienu iesācējiem, biroju darbiniekiem, bērniem, pensionāriem, kā arī jebkuram citam interesentam, kurš vēlas veikt nelielu distanci lēnā tempā.

IEROBEŽOJUMI:
Tie, kuri brauks ar sabiedrisko transportu, velciet mutes un deguna aizsegu. Pārgājiena laikā pašiem jāievēro 2 m distance vienam no otra, neskaitot vienas mājsaimniecības iedzīvotājus vai maksimāli divus cilvēkus, kas nav vienas mājsaimniecības iedzīvotāji. Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu nodrošiniet paši, jo katram ir citas prasības un var būt alerģijas pret ko citu.

SĀKUMS:
Tiekamies 10:45 Rīgas sabiedriskā transporta pieturā Suži. Kā varat secināt uz sākuma vietu iespējams nokļūt ar Rīgas sabiedrisko transportu: 11.autobusu (Abrenes iela – Jaunciems – Suži; https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#bus/11/a-b/8004/6/map ) vai 29.autobusu (Mežciems – Jaunciema kapi – Vecmīlgrāvis; https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#bus/29/a-c-b/8004/5/map ). Abi autobusi kursē reti, tāpēc vēlams iepriekš Rīgas satiksmes mājas lapā izpētīt jums piemērotā autobusa kursēšanas laikus katrā pieturā. Tiem, kuri brauks ar automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts nav apļveida.

BEIGAS:
Ap 14:00-15:00 (atkarīgs no mūsu iešanas ātruma) autobusa pieturā Baltezers pie baznīcas. Atpakaļ uz Rīgu autobusi no Baltezera izbrauc 14:11, 14:48, 14:49 un 15:11 (biļetes cena 1,20 EUR vai 1,65 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 6. novembra 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePQhr5ZBUr2bjIco3LQzZ_EcoesIFRgnny7UsuQQPUrh83XA/viewform

DALĪBAS MAKSA:
5 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus. Nepieciešamības gadījumā iesaku paņemt lietusmēteli. Ja nepieciešams, paņemiet līdzekli pret odiem, ērcēm. Vēlams paņemt līdzi dzeramo ūdeni un ēdienu pusdienu pauzei. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un apsēsties.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe, reinkarnacioloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: