Mini pārgājiens “Bolderājas daba” (Nr.03M20)

KAD:
25. janvārī 2020.

MARŠRUTS:
Rīgas nomalē pastaigāsim pa sausajiem priežu mežiem, atradīsim tajos Bumbu kalniņu, kura galā uzbūvēts Rīgas centram tuvākais skatu tornis. No torņa labos laikapstākļos var redzēt jūru, Rīgas ostu, Rīgas centru ar augstākajām ēkām, Imantas daudzdzīvokļu namus. Turpat pie kalniņa būs arī piemiņas plāksne brīvības cīņu vietai. Vēl maršrutā pastaigāsim gar Bolderājas karjera ūdenskrātuvi un nedaudz pa Bolderājas nomales apbūvi. Aplūkosim, kā izskatās uguns pēdas mežā, ko tās dara mežam, kā arī runāsim par daudz citām ar dabu saistītām lietām, kas vien pa ceļam šķitīs uzmanības vērts. Ja būs labi laikapstākļi, pārgājiena beigu daļā redzēsim saulrietu. Staigāsim galvenokārt pa priežu mežu (ar un bez taciņām), grantētiem ceļiem un asfaltētiem ceļiem. Maršruta segumam kopumā vajadzētu būt sausam, tikai atsevišķās vietās iespējami nedaudz dubļi, bet tos visticamāk varēs apiet.

MARŠRUTA GARUMS:
11 km, ir apļveida

IEŠANAS ĀTRUMS:
Lēns ar vairākām pauzēm pēc nepieciešamības.

PĀRGĀJIENA DALĪBNIEKI:
Īpaši piemēroti pārgājienu iesācējiem, biroju darbiniekiem, bērniem, pensionāriem, kā arī jebkuram citam interesentam, kurš vēlas veikt nelielu distanci lēnā tempā.

SĀKUMS:
Tiekamies 13:05 Bolderājā sabiedriskā transporta pieturā Silikātu iela. No Centra vai pat Pļavniekiem izdevīgi braukt ar 3. autobusu (Pļavnieki – Daugavgrīva) līdz pieturai Silikātu iela. 3. autobusam piemēroti atiešanas laiki no pieturām un pieturas kartē šeit:  https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#bus/3/b-a/1150/160/map . No Centra var braukt arī ar 346. ekspresbusu. Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, paši skatieties, kur tuvākajā apkārtnē drīkst novietot auto.

BEIGAS:
Ap 16:30-17:30 (atkarīgs no mūsu iešanas ātruma) sākumpunktā Bolderājā pieturā Silikātu iela.

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 24. janvāra 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeuSfKWA_Mp6-7YcahRgezRMEcAa4xhiPBkwJXYymnQEajNjA/viewform

DALĪBAS MAKSA:
5 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un siltus, mitrumizturīgus apavus. Nepieciešamības gadījumā iesaku paņemt lietusmēteli. Vēlams paņemt līdzi dzeramo ūdeni vai siltu dzērienu termosā un ēdienu pusdienu pauzei. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un apsēsties.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: