Pārgājiens “Akmeņu Kurzeme”

KAD:
7. augustā 2021.

APRAKSTS:
Akmeņu, jūras, mežu spēks – tieši šīs dabas formas mūs uzlādēs šajā pārgājienā. Aplūkosim vienu no lielākajiem jūrakmeņiem, raudzīsimies jūrā no putnu vērošanas torņa, cerot ieraudzīt vairākas putnu sugas, aplūkosim no akmeņiem būvētu baznīcu, iejutīsimies mistiskajā akmeņu mežā (Kaltenes kalvas), lēkāsim pa un iesim starp akmeņiem Kaltenes akmeņainajā jūrmalā, vērosim nelielus akmeņu krāvumus un molu jūras piekrastē, novērtēsim Lieldienu salu un tās moderno arhitektūru. Kā vienmēr stāstīšu par dabā redzamo – iespējams, tev pavērsies pavisam cita pasaule. Pārvietosimies galvenokārt gar jūras krastu pa smiltīm, bet vietām arī dažādiem ceļiem un taciņām. Labu laikapstākļu gadījumā būs iespēja peldēt jūrā.

MARŠRUTA GARUMS:
~18 km (nav apļveida), iešanas temps vidējs

PĀRGĀJIENA DALĪBNIEKI:
Ikviens, kurš jau ir nedaudz pieredzējušāks pārgājienos gājējs, apzinās savas spējas (zina, ka var noiet paredzētos km vidējā tempā pa paredzēto segumu) un labprāt iepazīst un bauda apkārtni, nevis tikai iet. Minimālais dalībnieku skaits 5, maksimālais skaits 20.

COVID IEROBEŽOJUMI:
1) Maksimālais dalībnieku skaits pārgājienā ir 20 cilvēki, neskaitot mani kā gidu.
2) Dalība pārgājienā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, sniedzot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, telefona numurs), kas nepieciešamības gadījumā var tikt nodota SPKC.
3) Pārgājienā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimību pazīmes.
4) Pārgājiena dalības maksas apmaksa tikai ar pārskaitījumu uz bankas kontu.
5) Dalībnieki uz pārgājienu ierodas individuāli (neattiecas uz vienas mājsaimniecības iedzīvotājiem) – respektīvi, nenotiek kooperēšanās vienā automašīnā.
6) Pārgājiena laikā jāievēro 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību dalībniekiem.
7) Sabiedriskajā transportā valkājam sejas masku. Tieši to pašu daram pārgājiena sākumā, beigās vai citos brīžos, kad pulcējamies un nav iespējams ievērot 2 metru distanci.
8) Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu sagādājiet paši, kas jums ir piemēroti, jo zinu, ka daudziem ir alerģijas un neder kurš katrs līdzeklis.
9) Aicinājums izmantot nacionālās kontaktu noteikšanas un brīdināšanas mobilo lietotni “Apturi Covid”.

SĀKUMS:
Tiekamies 11:35 pieturā Dambīši (no Rīgas braucot tā ir nākamā pietura pēc iebraukšanas apdzīvotā vietā Kaltene).  No Rīgas iespēja braukt ar autobusu Rīga-Dubulti-Roja-Talsi, kurš no Rīgas izbrauc 9:20 un pieturā Dambīši ierodas 11:33 (biļetes cena 4,80 EUR, jāpērk līdz Dambīšiem).
Tiem, kuri plāno braukt ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts nav apļveida. Varat atstāt auto kaut kur pie pieturas Dambīši un pēc pārgājiena ar autobusu atbraukt atpakaļ līdz automašīnai.

BEIGAS:
Vakarā Rojas autoostā noteikti līdz 18:00. Atpakaļ uz Rīgu iespēja braukt ar vienīgo autobusu vakarā, kas no Rojas izbrauc 18:15 (biļetes cena 5,15 EUR) un Rīgā ierodas 20:50.

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 6. augusta 21:00 vai kamēr ir brīvas vietas. Lai pieteiktos, sūti e-pasta vēstuli uz baibaralle@gmail.com, kurā norādi sekojošu informāciju:
1) izvēlētā pārgājiena nosaukums
2) dalībnieka vārds, uzvārds un telefona numurs
3) ja piesaki vēl kādu dalībnieku, tad arī viņa vārds, uzvārds un telefona numurs
4) personas vārds, uzvārds, no kuras bankas konta tiks veikta pārgājiena dalības maksas apmaksa
Būsi reģistrēts pārgājienam (vieta garantēta), ja būsi pieteicies un veicis dalības maksas apmaksu.

DALĪBAS MAKSA:
7 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma nosūtīšanas e-pasta vēstulē. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu, nodokļi.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo, kā arī ievēro valstī noteiktos Covid ierobežojumus. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Piedaloties pārgājienā, piekrīti, ka pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus, apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, rezerves zeķu pāri. Labu laikapstākļu gadījumā, ja vēlies, ņem līdzi peldlietas. Ja nepieciešams, paņem līdzekli pret odiem, ērcēm, kā arī pret sauli. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu, roku dezinfekcijas līdzekļiem, sejas masku katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe, reinkarnacioloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: