Mini pārgājiens "Kūdra - Ķemeri"

Mini pārgājiens “Kūdra – Ķemeri”

KAD:
11. decembrī 2021.

APRAKSTS:
Šajā mini pārgājienā būs iespēja aplūkot ļoti dažādus biotopus. Iziesim pa veco dambi purva vidū, vērojot gan raktus purvus, gan pietiekami dabiskus sniega aizsegā. Redzēsim ārstniecisko dūņu ieguves lauku, Slokas ezeru ar nelielu putnu vērošanas torni un sērūdeņu līci. Iziesim pa divām labiekārtotām takām dumbrājos, kas ir slapjākais meža augšanas tips Latvijā. Nelielā maršruta posmā mums būs arī priežu meži. Mini pārgājiena pēdējā posmā iepazīsimies ar Ķemeriem un to atjaunoto daļu, kādreizējo pastaigu parku, sērūdeņiem un to izmantošanas vēsturisko pusi. Kā vienmēr stāstīšu par dabā redzamo – iespējams, tev pavērsies pavisam cita pasaule. Pārvietosimies pa garantētiem un asfaltētiem ceļiem, atsevišķos posmos pa tūrisma takām un dēļu laipām.

MARŠRUTA GARUMS:
~12 km, nav apļveida

IEŠANAS ĀTRUMS:
Lēns, ja būs nepieciešams, būs vairākas nelielas pauzes.

PĀRGĀJIENA DALĪBNIEKI:
Īpaši piemēroti pārgājienu iesācējiem, biroju darbiniekiem, bērniem, pensionāriem, kā arī jebkuram citam interesentam, kurš vēlas veikt nelielu distanci lēnā tempā. Minimālais dalībnieku skaits 5, maksimālais skaits 20.

COVID IEROBEŽOJUMI:
1) Pārgājiens notiek epidemioloģiski drošajā vidē, respektīvi, tajā drīkst piedalīties tikai ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas pārgājiena sākumā ir jāuzrāda.
2) Maksimālais dalībnieku skaits pārgājienā ir 20 cilvēki, neskaitot mani kā gidu.
3) Dalība pārgājienā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, sniedzot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, telefona numurs), kas nepieciešamības gadījumā var tikt nodota SPKC.
4) Pārgājienā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimību pazīmes.
5) Pārgājiena dalības maksas apmaksa tikai ar pārskaitījumu uz bankas kontu.
6) Dalībnieki uz pārgājienu ierodas individuāli (neattiecas uz vienas mājsaimniecības iedzīvotājiem) – respektīvi, nenotiek kooperēšanās vienā automašīnā.
7) Pārgājiena laikā jāievēro 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību dalībniekiem.
8) Sabiedriskajā transportā valkājam sejas masku. Tieši to pašu daram pārgājiena sākumā, beigās vai citos brīžos, kad pulcējamies un nav iespējams ievērot 2 metru distanci.
9) Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu sagādājiet paši, kas jums ir piemēroti, jo zinu, ka daudziem ir alerģijas un neder kurš katrs līdzeklis.
10) Aicinājums izmantot nacionālās kontaktu noteikšanas un brīdināšanas mobilo lietotni “Apturi Covid”.

SĀKUMS:
Tiekamies 8:25 dzelzceļa stacijā Kūdra. No Rīgas iespējams braukt ar vilcienu Rīga – Tukums, kurš no Rīgas dzelzceļa stacijas izbrauc 7:30 un dzelzceļa stacijā Kūdra ierodas 8:25 (biļetes cena 2,10 EUR). Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, pie dzelzceļa stacijas ir iespējams novietot automašīnu. Pēc pārgājiena var nobraukt vienu pieturu ar vilcienu līdz mašīnai vai aiziet ar kājām.

BEIGAS:
Ap 12:30-13:30 (atkarīgs no mūsu iešanas ātruma) dzelzceļa stacijā Ķemeri. Atpakaļ uz Rīgu tuvākais vilciens no Ķemeriem izbrauc 14:02 (biļetes cena 2,10 EUR). Var paiet 900 m tālāk līdz Ventspils šosejai, no kurienes 13:11 brauc autobuss uz Rīgu (biļetes cena 2,45 EUR). No Ķemeru stacijas kursē arī Jūrmalas pilsētas mikroautobusi, kas dod iespēju aizbraukt līdz citām Jūrmalas pilsētas daļām.

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 10. decembra 21:00 vai kamēr ir brīvas vietas. Lai pieteiktos, sūti e-pasta vēstuli uz baibaralle@gmail.com, kurā norādi sekojošu informāciju:
1) izvēlētā pārgājiena nosaukums
2) dalībnieka vārds, uzvārds un telefona numurs
3) ja piesaki vēl kādu dalībnieku, tad arī viņa vārds, uzvārds un telefona numurs
4) personas vārds, uzvārds, no kuras bankas konta tiks veikta pārgājiena dalības maksas apmaksa
Būsi reģistrēts pārgājienam (vieta garantēta), ja būsi pieteicies un veicis dalības maksas apmaksu.

DALĪBAS MAKSA:
7 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma nosūtīšanas e-pasta vēstulē. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu, nodokļi.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo, kā arī ievēro valstī noteiktos Covid ierobežojumus. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Piedaloties pārgājienā, piekrīti, ka pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus, apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu, roku dezinfekcijas līdzekļiem, sejas masku katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe, reinkarnacioloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: