01. Pārgājiens un taku foto orientēšanās “Baldones apkārtne”

Maršrutam tuvākais novada centrs vai pilsēta: Baldone

Maršruta veids: Apļveida

Maršruta garums: Apmēram 21 km

Maršruta segums: Asfaltēti, grantēti un meža ceļi, meža stigas, takas mežā.

Apgrūtinājumi: Var būt dubļains. No vēla pavasara līdz rudenim saplaukušo lapu dēļ var būt sarežģītāk atrast kādu objektu. Dziļa sniega laikā arī grūtāk atrast kādus objektus. Gada tumšajā laikā rēķinies ar gaišo stundu skaitu.

Kā nokļūt: Ar automašīnu līdz Baldonei. Ar sabiedrisko transportu (autobusu) līdz pieturai Baldone (sabiedriskā transporta atiešanas laiki: https://www.1188.lv/satiksme).

Meklējamo objektu skaits, vērtēšana: 65 gab. Punkti par pareizi atrastajiem un pareizi fiksētajiem objektiem tiek skaitīti procentos, respektīvi, pareizi atrasti visi objekti ir 100%, pareizi atrasti puse no meklējamiem objektiem ir 50%. Mainīgie dabas elementi (sniegs, koku lapas un tml.) vērtēšanā netiks ņemti vērā.

Ņem vērā: Atrodot objektu vai ainavu nofotografējies uz tās (visās fotogrāfijās jābūt redzamam vienam un tam pašam cilvēkam). Atceries ievērot aptuveni tādu pašu fotografēšanas leņķi, kāds redzams fotogrāfijām pdf failā. Pievērs uzmanību objektiem fonā, ja tur tādi ir. Mazo objektu gadījumā, protams, drīksti iekļaut savā fotogrāfijā daudz lielāku laukumu, bet tā, lai objekts joprojām būtu saskatāms.

Atvēlētais laiks: 10 stundas no pdf faila un maršruta gpx faila nosūtīšanas tev. Objekti var atrasties apmēram līdz 15 m attālumā no maršruta līnijas. Atvēlētajā laikā atsūti atrastos objektus fotogrāfijās uz e-pastu baibaralle@gmail.com vai WhatsApp +371 26723169. Lūdzu, sūti visas atrastās fotogrāfijas vienā reizē (īpaši WhatsApp gadījumā). Ja fotogrāfijas ir pārāk apjomīgas, vari tās vispirms augšuplādēt failiem.lv (vari izmantot bezmaksas variantu bez reģistrēšanās) un atsūtīt saiti uz augšuplādētajām fotogrāfijām. Sūtot fotogrāfijas, mini savu rēķina numuru un vārdu, uzvārdu, lai zinām, kam ieskaitīt iegūtos punktus. Ja fotogrāfijas netiks iesūtītas laikā, punkti netiks ieskaitīti.

Nepieciešami pārgājienam un spēlei: Meklējamo objektu fotogrāfijas – pdf fails, kuru vari lietot viedierīcē vai pats izdrukāt. Ierīce fotogrāfiju uzņemšanai. Pārgājiena maršruts, kurš pieejams divos variantos: gpx failu vari augšuplādēt kādā karšu aplikācijā viedierīcē, kas atbalsta šo failu formātu, un sekot līdzi maršrutam savā viedierīcē (būs precīzāk); pdf failā aiz meklējamo objektu fotogrāfijām ir maršruta kopējā shēma uz kartes un palielināti maršruta fragmenti.

Var noderēt: Savai ērtībai drīksti izdrukāt šo spēles materiālu, iespējams, tā tev ir vieglāk saprast, ko jau esi atradis. Tas var noderēt arī gadījumos, ja izlādējas viedierīce. Atceries uzlādēt savu viedierīci, ja izmantosi maršruta gpx failu, pēc kura var precīzāk sekot līdzi maršrutam. Vari paņemt līdzi papildus portatīvo barošanas avotu. Ja gpx failu izmantosi kādā aplikācijā, kurai nav nepieciešams internets, iesaku pārgājiena laikā izslēgt mobilos datus, lai taupītu telefona bateriju.

Maršruta un meklējamo objektu autors: Baiba Ralle

Pārgājiena un spēles dalības maksa: 5 EUR no dalībnieka vai komandas

Pārgājienu un foto orientēšanās kopējais nolikums (noteikumi): spied šeit

Pamācība, kā izmantot gpx failu aplikācijā OsmAnd: spied šeit

Dažas fotogrāfijas ieskatam no maršruta

Pieteikties šim pārgājienam un spēlei

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: