Pārgājiens “Raganu purvs” (Nr.29P19)

KAD:
13. oktobrī 2019.

MARŠRUTS:
Kamēr nav sniegs un ledus, jāpaspēj aplūkot vēl kāds purvs. Šoreiz dosimies lūkoties Raganu purvu, vienu no Ķemeru apkārtnes purviem. Aplūkosim vienu sēravotu, iziesim cauri priežu mežam, šķērsojot Vēršupīti, aplūkosim Melnezeru, Putnezeru, sēra dīķus, pastaigāsim pa Zaļo kāpu, no kuras augstākās vietas varēsim redzēt arī Zaļo purvu, un, protams, iesim cauri Ķemeru apdzīvotajai daļai. Pārvietošanās būs gan pa ceļiem un trotuāriem, gan taciņām, laipām un pašu purvu. Tieši purva dēļ iesaku paņemt līdzi otrus apavus, kas nelaiž cauri mitrumu, vai arī slapju kāju gadījumā, ko nomainīt.

MARŠRUTA GARUMS:
~22 km (ir apļveida), iešanas temps vidējs

SĀKUMS:
Tiekamies 9:15 dzelzceļa stacijā Ķemeri. No Rīgas iespējams braukt ar vilcienu Rīga-Tukums, kurš no Rīgas dzelzceļa stacijas izbrauc 8:02 un stacijā Ķemeri ierodas 8:02 (biļetes cena 1,90 EUR). Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts ir apļveida. Pie Ķemeru dzelzceļa stacijas ir stāvlaukums, kur var novietot automašīnu.

BEIGAS:
Ap 16:00-18:00 dzelzceļa stacijā Ķemeri. Atpakaļ uz Rīgu centīsimies paspēt uz kādu no vilcieniem, kas no Ķemeriem izbrauc 16:26 vai 18:06 (biļetes cena 1,90 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 12. oktobra 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyGB8k-LHAuBZmbr0lZexUqkmEPE5cLZggfPFDC6tyZuNLGg/viewform

DALĪBAS MAKSA:
3 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus apavus. Jāņem līdzi otri apavi (slapjumu necaurlaidoši vai vienkārši otri sausi apavi). Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, rezerves zeķu pāri. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: