Pārgājiens “Murjāņi – Sigulda” (Nr.15P19)

KAD:
1. maijā 2019.

MARŠRUTS:
Mūsu maršruts galvenokārt būs pa tūrisma takām, sākuma daļā arī pa grantētu ceļu. Šķērsosim vai iesim gar piecām upēm,  no kurām lielākā būs Gauja. Apskatīsim Lielo akmeni, Kubeseles pilskalnu, uz kura ir Krimuldas luterāņu baznīca, aplūkosim Kubeseles alu, Velnalu, Mazo Velnalu, Piķenes krauju ar daudzajiem atsegumiem Gaujas vecupes krastos. Pastaigāsim pa Balonu pļavu, aplūkosim Krimuldas pili un Krimuldas pilsdrupas, Vikmestes pilskalnu. Baudīsim ainaviskus skatus no vairākām skatu vietām. Maršruta segums lietus gadījumā vietām var būt dubļains un slidens.

MARŠRUTA GARUMS:
23 km (nav apļveida), iešanas temps vidējs

SĀKUMS:
Tiekamies 10:00 autobusa pieturā Murjāņi. No Rīgas iespēja braukt ar autobusu Rīga-Lēdurga-Limbaši, kurš no Rīgas izbrauc 8:45 un pieturā Murjāņi ierodas 9:43 (biļetes cena 2,35 EUR), vai autobusu Rīga-Valmiera, kurš no Rīgas izbrauc 9:00 un pieturā Murjāņi ierodas 9:57 (biļetes cena 2,35 EUR).
Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts nav apļveida, un visdrošāk kooperēties ar kādu citu šoferi, lai pārdzītu automašīnas, vai arī var atstāt auto pie Sēnītes, līdz sākumam aiziet ar kājām vai aizbraukt ar sabiedrisko transportu un no beigu punkta līdz automašīnai aizbraukt ar sabiedrisko transportu.

BEIGAS:
Ap 17:00 – 18:00 dzelzceļa stacijā Sigulda. No Siguldas uz Rīgu tuvākie vilcieni atiet 17:13 un 18:46 (biļetes cena 1,90 EUR), savukārt tuvākie autobusi atiet 16:40, 17:50 un 18:40 (biļetes cena 2,50 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 30. aprīļa vakaram, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyGB8k-LHAuBZmbr0lZexUqkmEPE5cLZggfPFDC6tyZuNLGg/viewform

DALĪBAS MAKSA:
3 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, rezerves zeķu pāri. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēšana ir slēgta.

%d bloggers like this: