Pārgājiens “Melnā ezera purvs” (Nr.28P20)

KAD:
19. septembris 2020.

MARŠRUTS:
Siltajā sezonā jāpaspēj vēl kāds purvs izstaigāt, šoreiz tepat netālu no Rīgas. Dosimies iepazīt dabas liegumu “Melnā ezera purvs”. Staigāsim un skatīsimies ne tikai dabisku augstā tipa purvu ar daudziem purva ezeriņiem, bet arī varēsim redzēt vecus un jaunus kūdras ieguves laukus, vecus karjerus, būsim arī dažāda mitruma mežos. Stāstīšu par purvu nozīmi, kūdru, un visu interesanto dabā, ko sastapsim pa ceļam. Pa ceļam visticamāk varēsim mieloties ar dzērvenēm un brūklenēm, varbūt kaut kur būs arī kazenes, aizkavējušās avenes, mellenes un zilenes. Vērīgākie noteikti pa ceļam atradīs kādu gardu sēni, kā tas notiek pēdējos pārgājienos. Sēņu laiks taču klāt. Pārsvarā pārvietosimies pa veciem ceļiem, taciņām un pilnīgiem bezceļiem (bez taciņām). Var nākties lekt pāri kādam grāvim vai šķērsot to pa baļķi. Purvā un apkārtnē ļoti iespējams tikt pie slapjām kājām, tāpēc ieteicams ņemt līdzi otrus apavus.

MARŠRUTA GARUMS:
~20 km (nav apļveida), iešanas temps vidējs

IEROBEŽOJUMI:
Tie, kuri brauks ar sabiedrisko transportu, velciet mutes un deguna aizsegu. Pārgājiena laikā būs jāievēro 2 m distance vienam no otra, neskaitot vienas mājsaimniecības iedzīvotājus vai maksimāli divus cilvēkus, kas nav vienas mājsaimniecības iedzīvotāji. Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu nodrošiniet paši, jo katram ir citas prasības un var būt alerģijas pret ko citu. Šajos apstākļos ieteicamāk dalības maksu pārskaitīt uz bankas kontu.

SĀKUMS:
Tiekamies 10:00 dzelzceļa stacijā Jaunolaine. No Rīgas iespēja braukt ar vilcienu Rīga-Jelgava, kurš no Rīgas dzelzceļa stacijas izbrauc 9:40, jābrauc līdz stacijai Jaunolaine (biļetes cena 1,50 EUR).
Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts nav apļveida. Varat atstāt automašīnu pārgājiena beigu punktā stacijā Tīraine un līdz pārgājiena sākuma punktam aizbraukt 2 pieturas ar vilcienu.

BEIGAS:
Ap 17:00-18:30 dzelzceļa stacijā Tīraine. Atpakaļ uz Rīgu tuvākie vilcieni atiet 17:51 un 19:00 (biļetes cena 0,90 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 18. septembra 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI-4blUhE6kJWUyLwVutQWVqpppUznLI77in2HQ7TTBqJE5w/viewform

DALĪBAS MAKSA:
5 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus, apavus. Iešanai pa purvu vēlams paņemt zābakus vai otrus apavus, kurus nav žēl saslapināt. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, rezerves zeķu pāri. Ja nepieciešams, paņemiet līdzekli pret odiem, ērcēm. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu, roku dezinfekcijas līdzekļiem katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai. Tie, kuri brauks ar sabiedrisko transportu, ņemiet līdzi mutes un deguna aizsegu.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: