Pārgājiens "Inčukalns - Vangaži"

Pārgājiens “Inčukalns – Vangaži”

KAD:
12. decembrī 2021.

APRAKSTS:
Dodamies baudīt ziemu un iepazīt Inčukalna, Sēnītes un Vangažu apkārtni. No ārpuses aplūkosim četras baznīcas, Vilkaču priedi, Inčukalna medību pili un alu (dēļ sikspārņiem iekšā alā nelīdīsim), šķērsosim Straujupīti pār tiltu. Uzzināsiet, kā radušies Sēnītes un Gaujas nosaukumi. Protams, daudz būs dažādi meži un nedaudz arī lauksaimniecības ainavas. Kā vienmēr stāstīšu par dabā redzamo – iespējams, tev pavērsies pavisam cita pasaule. Pārvietosimies galvenokārt pa dažādiem ceļiem, stigām, dažām taciņām.

MARŠRUTA GARUMS:
~21 km (nav apļveida), iešanas temps ~4-5 km/h.

PĀRGĀJIENA DALĪBNIEKI:
Ikviens, kurš jau ir nedaudz pieredzējušāks pārgājienos gājējs, apzinās savas spējas (zina, ka var noiet paredzētos km vidējā tempā pa paredzēto segumu) un labprāt iepazīst un bauda apkārtni, nevis tikai iet. Minimālais dalībnieku skaits 5, maksimālais skaits 20.

COVID IEROBEŽOJUMI:
1) Pārgājiens notiek epidemioloģiski drošajā vidē, respektīvi, tajā drīkst piedalīties tikai ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas pārgājiena sākumā ir jāuzrāda.
2) Maksimālais dalībnieku skaits pārgājienā ir 20 cilvēki, neskaitot mani kā gidu.
3) Dalība pārgājienā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, sniedzot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, telefona numurs), kas nepieciešamības gadījumā var tikt nodota SPKC.
4) Pārgājienā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimību pazīmes.
5) Pārgājiena dalības maksas apmaksa tikai ar pārskaitījumu uz bankas kontu.
6) Dalībnieki uz pārgājienu ierodas individuāli (neattiecas uz vienas mājsaimniecības iedzīvotājiem) – respektīvi, nenotiek kooperēšanās vienā automašīnā.
7) Pārgājiena laikā jāievēro 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību dalībniekiem.
8) Sabiedriskajā transportā valkājam sejas masku. Tieši to pašu daram pārgājiena sākumā, beigās vai citos brīžos, kad pulcējamies un nav iespējams ievērot 2 metru distanci.
9) Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu sagādājiet paši, kas jums ir piemēroti, jo zinu, ka daudziem ir alerģijas un neder kurš katrs līdzeklis.
10) Aicinājums izmantot nacionālās kontaktu noteikšanas un brīdināšanas mobilo lietotni “Apturi Covid”.

SĀKUMS:
Tiekamies 8:40 dzelzceļa stacijā Inčukalns. No Rīgas iespējams braukt ar vilcienu Rīga-Sigulda, kurš no Rīgas dzelzceļa stacijas izbrauc 7:46 un Inčukalna stacijā ierodas 8:39 (biļetes cena 2,10 EUR).
Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts nav apļveida un pārgājiena sākuma un beigu punktu nesavieno sabiedriskais transports.

BEIGAS:
Ap 16:00-17:00 autobusa pieturā Vangaži. Atpakaļ uz Rīgu šajā laikā autobusi brauc aptuveni ik pēc 5-20 minūtēm (biļetes cena 1,75-2,15 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 11. decembra 21:00 vai kamēr ir brīvas vietas. Lai pieteiktos, sūti e-pasta vēstuli uz baibaralle@gmail.com, kurā norādi sekojošu informāciju:
1) izvēlētā pārgājiena nosaukums
2) dalībnieka vārds, uzvārds un telefona numurs
3) ja piesaki vēl kādu dalībnieku, tad arī viņa vārds, uzvārds un telefona numurs
4) personas vārds, uzvārds, no kuras bankas konta tiks veikta pārgājiena dalības maksas apmaksa
Būsi reģistrēts pārgājienam (vieta garantēta), ja būsi pieteicies un veicis dalības maksas apmaksu.

DALĪBAS MAKSA:
7 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma nosūtīšanas e-pasta vēstulē. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu, nodokļi.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo, kā arī ievēro valstī noteiktos Covid ierobežojumus. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Piedaloties pārgājienā, piekrīti, ka pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus, apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, rezerves zeķu pāri. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu, roku dezinfekcijas līdzekļiem, sejas masku katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe, reinkarnacioloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: