Pārgājiens “Igaunijas vērtības” (Nr.08P20)

Jau kādu laiku solu, ka ir doma sākt organizēt pārgājienus uz ārzemēm. Nu tas brīdis ir pienācis un iesākšu ar mūsu kaimiņvalsti Igauniju. Dosimies nelielā kompānijā (ar 9-vietīgu busiņu) divu dienu Igaunijas vērtību apskates un pārgājiena braucienā. Galvenokārt laiku pavadīsim Igaunijas ziemeļu daļā nacionālajā parkā vai citās aizsargājamās dabas teritorijās. Dabas un objektu daudzveidība būs garantēta: trīs augstākie Igaunijas ūdenskritumi, neliela Peipusa ezera bāka, vairāki skatu torņi vai putnu vērošanas torņi, akmeņaina jūras piekraste ar iespaidīgu dažādu iežu stāvkrastu, viduslaiku pils pilsdrupas jūras krastā, vairāki purvi ar bagātīgām lāmām, daudzveidīgi meži, vairākas upes un daudz ezeru. Pāri visam divu dienu laikā būs aptuveni 28-35 km pārgājiens. Nakšņosim viesu mājā, tāpēc nebūs jānes līdzi lieki smagumi. Turklāt liekās mantas pārgājienu laikā varēs atstāt mūsu busiņā. Vietu skaits ierobežots.

KAD:
Divas dienas: 29. februārī un 1. martā 2020.

PLĀNS:
1.diena:
7:00 izbraucam no Rīgas ar 9-vietīgu busiņu.
Pa ceļam uz Igaunijas ziemeļiem (aptuveni 5 stundu ceļš) piestājam pie Rannapungerjas bākas Peipusa ezera ziemeļrietumos, izlokam kājas.
Piestājam pie Iisaku skatu torņa, uzkāpjam tajā un pavērojam apkārtni no augšas.
Ceļa laikā piestāsim kādā vietā paēst.
Pirmās dienas galvenais mērķis ir Igaunijas ziemeļos esošais Ontikas stāvkrasts ar Valastes ūdenskritumu (Baltijā augstākais ūdenskritums 30,5 m). Šeit mums arī būs 8-10 km pārgājiens gar stāvkrastu dažādos tā līmeņos (augšdaļā, vidusdaļā un gar vietām akmeņaino jūras krastu). Pārgājiena laikā aplūkosim arī otro un trešo augstāko ūdenskritumu Igaunijā (Saku jeb Kivisild un Karjaoru ūdenskritumus).
Dienu turpināsim ar piekrastes dārgumiem. Aizbrauksim aplūkot Tolsburgas viduslaiku pils pilsdrupas, kuras atrodas jūras krastā. Ļoti iespējams, ka pie tām būsim ap saulrieta laiku.
Līdz ar tumsas iestāšanos iekārtosimies nakšņošanas vietā viesu mājā 13 km no Rakveres. Nakšņošana būs dažādas ietilpības istabās (gan vienvietīgas, gan četrvietīga). Vakariņosim vietējā grilbārā, dosimies uz kādu vietu Rakverē vai gatavosim paši viesu mājas virtuvē. Vakarā sagatavosim brokastis un pusdienas nākamai dienai. Iespējams, pastaigāsim pa Rakveri.

2.diena:
Ap 8:00 izbraucam uz pārgājiena sākuma punktu.
Galvenā pārgājiena diena, iesim aptuveni 20-25 km. Ja būsim spējīgi un vēlēsimies, varēsim to pagarināt par vēl dažiem km. Pašsarūpētas pusdienas ieturēsim dabā pārgājiena laikā.
Pārgājiena sākumā iziesim nelielu apļveida maršrutu pa Viru purvu ar labiekārtotām takām un purva laipu, ar putnu vērošanas torni un daudziem purva ezeriņiem. Turpmākā pārgājiena daļa nebūs apļveida. Dosimies pa Kalmeoja – Nikerjärve taku (viena no garo distanču takām Igaunijā), kura mūs vedīs cauri mežiem, atklātām meža kāpām un purvu laipām. Pārsvarā šai takai vajadzētu būt ar sausu segumu, bet ilgstošāka lietus gadījumā vietām var būt dubļi vai purva laipas nedaudz pārplūdušas. Maršruta laikā šķērsosim Pudisso upi, iesim gar Pikkjärv ezeru, redzēsim arī Pärnjärv ezeru un Pikklaugas ezeru, ejot cauri purvam pa laipām uzkāpsim putnu vērošanas tornī, aplūkosim daudzās lāmas. Turpmākā takas daļā redzēsim Paukjärv ezeru, kur netālu uzkāpsim skatu tonī, redzēsim arī Ümarjärv ezeru, nedaudz tālāk iesim gar veselu ezeru virkni (Väinjärv, Suurjärv, Jussi Pikkjärv, Jussi Kõverjärv un Jussi Linajärv ezeriem) un šķērsosim Soodla upi, pēc tās mūs sagaidīs mūsu busiņš. Ja izlemsim pagarināt maršrutu, turpināsim ceļu pa šo oficiālo taku un busiņš mūs sagaidīs citā vietā.
Pēc pārgājiena mājupceļš uz Rīgu, kur varētu ierasties vēlu vakarā (ap 21:00-22:00). Pēc nepieciešamības mājupceļā piestāsim kādā vietā paēst.

KOPĒJAIS PĀRGĀJIENA GARUMS:
28-35 km, ja neizlemsim uz vietas par vairāk km. Iešanas temps vidējs ar nelielām apstāšanās pauzītēm fotografēšanai un otrajā dienā pusdienām.

PIETEIKŠANĀS UN REĢISTRĒŠANĀS BRAUCIENAM:
Līdz 20. februāra 22:00. Pieteikties, rakstot uz e-pastu baibaralle@gmail.com vai sūtot vēstuli Facebook. Būsiet reģistrēts braucienam, kad ar pārskaitījumu tiks apmaksāta brauciena dalības maksa. Vietu skaits ierobežots – kas pirmais apmaksā, tas brauc.

DALĪBAS MAKSA: 94 EUR
Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc pieteikuma vēstules saņemšanas.
Dalības maksā iekļauta brauciena un pārgājienu maršrutu plānošana, pārgājienu vadīšana, visas ar pārvadāšanu saistītās izmaksas, nakšņošana viesu mājā, nodokļi.
Brauciena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Pārtika vai citi personīgi tēriņi.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo, kas izriet no viņa/-as darbības vai bezdarbības. Kādu veselības problēmu dēļ varēs pārtraukt pārgājienus piemērotās vietās, kur busiņš var piebraukt. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Personību apliecinošs dokuments (pase vai ID karte)
Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un ērti, miturmizturīgi apavi (lietaina laika gadījumā maršrutā var būt dubļi vai atsevišķās vietās pārplūdušas purva takas).
Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt lietusmētelis, rezerves zeķu pāris, neliels dvielītis pārgājienu laikā.
Paliktnītis, plastmasas maisiņš vai kaut kas tamlīdzīgs, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties.
Personīgās lietas nakšņošanai viesu mājā.
Par ēšanu katrs pats parūpēsimies. Brauciena laikā piestāsim kādās kafejnīcās vai restorānos paēst, kā arī pēc nepieciešamības kādos veikalos. Otrajā dienā brokastis būs pašiem jāsarūpē un pusdienu pauze būs dabā, tāpēc būs jāpadomā arī par to. Viesu mājā būs pieejama virtuvīte, kur var arī gatavot.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: