Pārgājiens “Dabas parks Talsu pauguraine” (Nr.13P19)

KAD:
22. aprīlī 2019.

MARŠRUTS:
Pārgājiena galvenais mērķis būs aplūkot dabas parka Talsu pauguraine ainavas. Pa ceļam redzēsim 9 ezerus, pabūsim kulta vietā Vanagkalns, ziemeļkurzemes augstākajā punktā Kamparkalns, kur pusdienosim un uzkāpsim arī skatu tornī, apskatīsim Mācītājmājas apkārtni un noskaidrosim šīs apkārtnes saistību ar mūziķiem Mocartu un Bēthovenu, aiziesim līdz slēgtajai baznīcai kādreizējā leprozorija teritorijā, iziesim caur vienu no diviem Latvijā esošajiem dižskābaržu mežiem. Pārgājiena noslēgumā iziesim nelielu loku pa Talsu vecāko daļu, aplūkojot Barona Firksa vasaras muižu, divas baznīcas, vienas no Talsu vecākajām ieliņām, kur vēl saglabājies bruģis, pabūsim uz 4 no 9 Talsu pakalniem, bet redzēsim vēl 4 no tiem. Galvenais gājiens būs pa grantētiem un asfaltētiem ceļiem, taču dažviet paiesim arī pa meža taciņām.

MARŠRUTA GARUMS:
21 km (ir apļveida), iešanas temps vidējs

SĀKUMS:
Tiekamies 10:45 uz Talsu apvedceļa, kur pienāk Jūrmalas šoseja P128 (pievienotajā kartē sarkanais punkts). Gaidīšu šajā vietā. No Rīgas iespēja braukt ar autobusu Rīga-Talsi, kurš no Rīgas izbrauc 8:30. Jābrauc līdz pieturai Krikaji (biļetes cena 4,70 EUR, jāpērk līdz Talsiem, Krikajos autobuss varētu būt ap 10:35), kas norādīta kartē, vai var palūgt šoferim, lai izlaiž tikšanās vietā (šajā vietā šoferi mēdz laist ārā cilvēkus).
Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, to ieteicams novietot divos tikšanās vietai tuvākajos stāvlaukumos (skatīt pievienotajā kartē). Iesaku atstāt tajā stāvlaukumā, kurš atrodas pie Saules kalna estrādes jeb Talsu nomalē (kartē tas stāvlaukums, kurš ir pa kreisi no tikšanās vietas).

Tikšanās

BEIGAS:
Ap 17:00 pie Talsu ezera. Ar tiem, kuriem būs nepieciešams sabiedriskais transports, kopīgi dosimies līdz autoostai. Tiem, kuriem būs automašīnas būs jāaiziet līdz tām 1-2 km (atkarīgs, kur to būs atstājuši). No Talsiem uz Rīgu autobusi atiet 17:20 un 17:45 (biļetes cena attiecīgi 5,05 EUR vai 4,70 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 21. aprīļa vakaram, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyGB8k-LHAuBZmbr0lZexUqkmEPE5cLZggfPFDC6tyZuNLGg/viewform

DALĪBAS MAKSA:
3 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, cimdus, rezerves zeķu pāri. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (pārgājienu vadītāja, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: