Pārgājiens “Cēsu apkārtnes atsegumi” (Nr.10P20)

KAD:
15. marts 2020.

MARŠRUTS:
Gaujas nacionālais parks Latvijā ir ļoti bagāts ar dažādiem atsegumiem, nu tad šajā reizē dosimies lūkoties vairākus atsegumus Cēsu apkārtnē. Apskatīsim gan daudziem zināmās Ērgļu klintis, pabūsim pie mazāk zināmām Ramātu klintīm un Berlīnes, kā arī pie dažiem mazākiem atsegumiem bez nosaukuma. Ļoti īsumā iziesim cauri Cēsu pils parkam, iepazīsim Gaujas, tās vecupju un Triečupītes krastus, pabūsim pie Niniera ezera un iesim cauri Niniera purvam (pa taciņu). Mūsu maršruta segums būs gan asfaltēti un grantēti ceļi, gan meža ceļi, tūrisma takas un arī bezceļi, kur atsevišķās vietās var būt slapjš, tomēr pilnīgi slapjumā apzināti nelīdīsim iekšā. Kā jau vienmēr pa ceļam runāsim par visu interesanto, ko pa ceļam sastapsim.

MARŠRUTA GARUMS:
~23 km (ir apļveida), iešanas temps vidējs

SĀKUMS:
Tiekamies 10:55 pie Cēsu autoostas. No Rīgas iespējams braukt ar autobusu Rīga-Āraiši-Cēsis, kurš no Rīgas autoostas izbrauc 9:00 un autoostā Cēsis ierodas 10:55 (biļetes cena 4,25 EUR). Tiem, kuri plāno braukt ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts ir apļveida. Skatieties paši, kur Cēsu autoostas tuvumā drīkst novietot automašīnu.

BEIGAS:
Ap 17:30-19:00 sākumpunktā pie Cēsu autoostas. Atpakaļ uz Rīgu centīsimies paspēt uz kādu no autobusiem, kas no Cēsīm izbrauc 18:00 vai 19:00 (biļetes cena 4,25 EUR), vai vilcienu, kas no Cēsīm izbrauc 17:54 (biļetes cena 3,70 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 14. marta 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI-4blUhE6kJWUyLwVutQWVqpppUznLI77in2HQ7TTBqJE5w/viewform

DALĪBAS MAKSA:
5 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus, miturmizturīgus apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, rezerves zeķu pāri. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: