Pārgājiens apkārt ezeriem (Nr.05P19)

KAD:
10. februārī 2019.

MARŠRUTS:
Savienotie ezeri Dūņezers un Lilastes ezers būs šīs reizes mērķis. To apkārtmērs ir tieši laikā normālam pārgājienam, iesim lūkoties kādi izskatās šie ezeri, to apkārtne un apdzīvotās vietas ezeru krastos: Divezeri un Lilaste. Ezeros ietek pāris upītes, no kurām viena varētu būt ievērības cienīgs šķērslis. Daļā maršruta atradīsimies starp ezeriem un Ādažu poligona robežu. Galvenokārt pārvietosimies pa dažādiem ceļiem un taciņām, vietām var būt iešana pa mežu. Vienu upi šķērsosim pa kādu kritušu koku vai citādā veidā (atkarīgs, kāda upe būs šajā gada laikā), bezizejas variantā mainīsim maršrutu.

MARŠRUTA GARUMS:
~20 km (apļveida), iešanas temps vidējs

SĀKUMS:
Tiekamies 9:00 dzelzceļa stacijā Lilaste. No Rīgas iespējams braukt ar vilcienu Rīga-Skulte, kurš no Rīgas dzelzceļa stacijas izbrauc 8:11 un Lilastes stacijā ierodas 8:58 (biļetes cena 1,40 EUR). Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts ir apļveida, skatieties paši, kur stacijas tuvumā drīkst novietot auto.

BEIGAS:
Ap 15:30-17:00 sākumpunktā dzelzceļa stacijā Lilaste. Atpakaļ uz Rīgu orientēsimies uz vilcienu, kurš no Lilastes izbrauc 16:35 (vilciena biļetes cena 1,40 EUR). Ja pēc laikiem šis mums nebūs piemērots vilciens, dosimies uz autobusa pieturu, no kuras autobuss uz Rīgu izbrauc 15:41 un 16:57 (biļetes cenas attiecīgi 2,30 EUR un 2,05 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 9. februāra vakaram, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI-4blUhE6kJWUyLwVutQWVqpppUznLI77in2HQ7TTBqJE5w/viewform

DALĪBAS MAKSA:
3 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un mitrumizturīgus (slapja sniega gadījumā ļoti noderīgi), ērtus un siltus apavus. Lūdzu, paņemiet līdzi rezerves zeķu pāri un dvielīti, ja gadās saslapināt kājas. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli, cimdus. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (pārgājienu vadītāja, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: