Mini pārgājiens “Vasaras/rudens mija Siguldā” (Nr.26M19)

KAD:
15. septembrī 2019.

MARŠRUTS:
Kad no vasaras vēl negribas atvadīties un rudeni vēl nevar sagaidīt, jādodas šo miju lūkoties Siguldas gravās. Tur sajutīsim vasaras ūdens čaloņu ar koku zaļumu un, iespējams, jau sasmaržosim rudeni. Pabūsim dažās populārās Siguldas skatu vietās, ielīdīsim Pētera alā, sajutīsim vēsturisku lībiešu klātbūtni, uzzināsim par interesantiem nostāstiem un, protams, kā tad bez dabas klātbūtnes. Mūs sagaida ne tikai pilsēta, bet arī gravu meži, pilskalns, pļava un Vējupītes un Gaujas krasti. Pārvietošanās būs pa asfaltētiem un grantētiem ceļiem un tūrisma takām. Nesteidzīgi trenēsim arī savu sirsniņu, kāpjot augšā un lejā pa daudzajām Siguldas trepēm.

MARŠRUTA GARUMS:
10 km, ir apļveida

IEŠANAS ĀTRUMS:
Lēns ar vairākām pauzēm pēc nepieciešamības.

PĀRGĀJIENA DALĪBNIEKI:
Īpaši piemēroti pārgājienu iesācējiem, biroju darbiniekiem, bērniem, pensionāriem, kā arī jebkuram citam interesentam, kurš vēlas veikt nelielu distanci lēnā tempā.

SĀKUMS:
Tiekamies 10:40 dzelzceļa stacijā Sigulda. No Rīgas iespēja braukt ar vilcienu Rīga-Sigulda, kurš no Rīgas dzelzceļa stacijas izbrauc 9:24 un Siguldā ierodas 10:38 (biļetes cena 1,90 EUR). Tiem, kuri brauks ar automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts ir apļveida. Paši skatieties, kur Siguldas dzelzceļa stacijas apkārtnē drīkst novietot auto uz vairākām stundām.

BEIGAS:
Ap 14:00-15:30 (atkarīgs no mūsu iešanas ātruma) sākumpunktā dzelzceļa stacijā Sigulda. Atpakaļ uz Rīgu centīsimies paspēt uz kādu no vilcieniem, kas no Siguldas izbrauc 13:56 un 15:54 (biļetes cena 1,90 EUR), vai autobusu, kas no Siguldas izbrauc 14:30 (biļetes cena 2,50 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 14. septembra 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePQhr5ZBUr2bjIco3LQzZ_EcoesIFRgnny7UsuQQPUrh83XA/viewform

DALĪBAS MAKSA:
3 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus. Var noderēt līdzeklis pret odiem un ērcēm, kā arī lietusmētelis. Vēlams paņemt līdzi dzeramo ūdeni un ēdienu pusdienu pauzei. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un apsēsties

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: