Mini pārgājiens "Siguldas ainavu loks"

Mini pārgājiens “Siguldas ainavu loks”

KAD:
9. oktobrī 2021.

APRAKSTS:
Siguldas apkārtne ir rudens klasika, tāpēc ķersim rudeni aiz astes ar akcentu uz plašām, ainaviskām skatu vietām. Maršrutā būs iekļautas septiņas skatu vietas, no kurām paveras skats no augšas uz Gaujas ieleju, tajā vietas, no kurām manā skatījumā ir vispiemērotāk šajā apkārtnē vērot saulrietu un saullēktu. Protams, iesim arī nedaudz tuvāk pašiem Gaujas krastiem, kur redzēsim vairākus atsegumus, divas alas, avotus, ganības. Pārgājiena laikā būsim arī pie vairākiem kultūrvēsturiskiem objektiem, kur pastāstīšu galveno par vēsturi. Atradīsimies pat vienā punktā, no kura var redzēt visas trīs apkārtnes krustnešu pilis (Turaidas pili, Siguldas pilsdrupas un Krimuldas pilsdrupas). Kā jau Siguldas apkārtnē, būs jākāpj pa kāpnēm, taču tas ir to vērts. Kā vienmēr stāstīšu par dabā redzamo – iespējams, tev pavērsies pavisam cita pasaule. Pārvietosimies galvenokārt pa dažādiem ceļiem, trotuāriem, tūrisma takām, kur lietus gadījumā var būt dubļains, arī vairākām kāpnēm.

MARŠRUTA GARUMS:
~12 km, ir apļveida

IEŠANAS ĀTRUMS:
Lēns ar vairākām pauzēm pēc nepieciešamības.

PĀRGĀJIENA DALĪBNIEKI:
Īpaši piemēroti pārgājienu iesācējiem, biroju darbiniekiem, bērniem, pensionāriem, kā arī jebkuram citam interesentam, kurš vēlas veikt nelielu distanci lēnā tempā. Minimālais dalībnieku skaits 5, maksimālais skaits 20.

COVID IEROBEŽOJUMI:
1) Maksimālais dalībnieku skaits pārgājienā ir 20 cilvēki, neskaitot mani kā gidu.
2) Dalība pārgājienā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, sniedzot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, telefona numurs), kas nepieciešamības gadījumā var tikt nodota SPKC.
3) Pārgājienā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimību pazīmes.
4) Pārgājiena dalības maksas apmaksa tikai ar pārskaitījumu uz bankas kontu.
5) Dalībnieki uz pārgājienu ierodas individuāli (neattiecas uz vienas mājsaimniecības iedzīvotājiem) – respektīvi, nenotiek kooperēšanās vienā automašīnā.
6) Pārgājiena laikā jāievēro 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību dalībniekiem.
7) Sabiedriskajā transportā valkājam sejas masku. Tieši to pašu daram pārgājiena sākumā, beigās vai citos brīžos, kad pulcējamies un nav iespējams ievērot 2 metru distanci.
8) Roku dezinfekcijas līdzekļus lūdzu sagādājiet paši, kas jums ir piemēroti, jo zinu, ka daudziem ir alerģijas un neder kurš katrs līdzeklis.
9) Aicinājums izmantot nacionālās kontaktu noteikšanas un brīdināšanas mobilo lietotni “Apturi Covid”.

SĀKUMS:
Tiekamies 10:55 dzelzceļa stacijā Sigulda. No Rīgas iespējams braukt ar vilcienu Rīga-Sigulda, kurš no Rīgas dzelzceļa stacijas izbrauc 9:46 un stacijā Sigulda ierodas 10:55 (biļetes cena 2,10 EUR, jāpērk līdz Siguldai). Tiem, kuri plāno braukt ar personīgo automašīnu, ņemiet vērā, ka maršruts ir apļveida. Skatieties paši, kur stacijas tuvumā drīkst novietot automašīnu.

BEIGAS:
Ap 15:00-16:00 sākumpunktā dzelzceļa stacijā Sigulda. Atpakaļ uz Rīgu būs iespēja braukt ar vilcieniem, kas no stacijas Sigulda izbrauc 16:10 (biļetes cena 2,10 EUR), vai ar autobusu, kas no Siguldas autoostas izbrauc 15:50 vai 16:00 (biļetes cena attiecīgi 2,60 vai 2,90 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 8. oktobra 21:00 vai kamēr ir brīvas vietas. Lai pieteiktos, sūti e-pasta vēstuli uz baibaralle@gmail.com, kurā norādi sekojošu informāciju:
1) izvēlētā pārgājiena nosaukums
2) dalībnieka vārds, uzvārds un telefona numurs
3) ja piesaki vēl kādu dalībnieku, tad arī viņa vārds, uzvārds un telefona numurs
4) personas vārds, uzvārds, no kuras bankas konta tiks veikta pārgājiena dalības maksas apmaksa
Būsi reģistrēts pārgājienam (vieta garantēta), ja būsi pieteicies un veicis dalības maksas apmaksu.

DALĪBAS MAKSA:
7 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma nosūtīšanas e-pasta vēstulē. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu, nodokļi.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo, kā arī ievēro valstī noteiktos Covid ierobežojumus. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Piedaloties pārgājienā, piekrīti, ka pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un ērtus, apavus. Atkarībā no laikapstākļiem var noderēt paņemt līdzi lietusmēteli. Ja nepieciešams, paņemiet līdzekli pret odiem, ērcēm. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un pusdienu pauzē apsēsties. Par ēšanu, roku dezinfekcijas līdzekļiem, sejas masku katrs pats parūpējamies. Kad būs nepieciešams, taisīsim pauzi ēšanai.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe, reinkarnacioloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: