Mini pārgājiens “Ķemeru mitrāju daudzveidība” (Nr.02M20)

KAD:
19. janvārī 2020.

MARŠRUTS:
Šajā mini pārgājienā būs iespēja aplūkot ļoti dažādus biotopus. Iziesim pa veco dambi purva vidū, vērojot gan raktus purvus, gan pietiekami dabiskus. Iespējams, atradīsim kādas dzērvenes. Redzēsim ārstniecisko dūņu ieguves lauku, Slokas ezeru ar nelielu putnu vērošanas torni un sērūdeņu līci. Iziesim pa divām labiekārtotām takām dumbrājos, kas ir slapjākais meža augšanas tips Latvijā. Nelielā maršruta posmā mums būs arī priežu meži. Mini pārgājiena pēdējā posmā iepazīsimies ar Ķemeriem, kādreizējo pastaigu parku, sērūdeņiem un to izmantošanas vēsturisko pusi. Pārvietosimies pa garantētiem un asfaltētiem ceļiem, atsevišķos posmos pa tūrisma takām un dēļu laipām.

MARŠRUTA GARUMS:
12 km, nav apļveida

IEŠANAS ĀTRUMS:
Lēns ar vairākām pauzēm pēc nepieciešamības.

PĀRGĀJIENA DALĪBNIEKI:
Īpaši piemēroti pārgājienu iesācējiem, biroju darbiniekiem, bērniem, pensionāriem, kā arī jebkuram citam interesentam, kurš vēlas veikt nelielu distanci lēnā tempā.

SĀKUMS:
Tiekamies 8:40 dzelzceļa stacijā Kūdra. No Rīgas iespējams braukt ar vilcienu Rīga – Tukums, kurš no Rīgas dzelzceļa stacijas izbrauc 7:36 un dzelzceļa stacijā Kūdra ierodas 8:31 (biļetes cena 1,90 EUR). Tiem, kuri brauks ar personīgo automašīnu, pie dzelzceļa stacijas ir iespējams novietot automašīnu. Pēc pārgājiena var nobraukt vienu pieturu ar vilcienu līdz mašīnai, sarunāt, ka kāds aizved, vai aiziet ar kājām.

BEIGAS:
Ap 12:30-13:30 (atkarīgs no mūsu iešanas ātruma) dzelzceļa stacijā Ķemeri. Atpakaļ uz Rīgu tuvākais vilciens no Ķemeriem izbrauc 14:03 (biļetes cena 1,90 EUR). Var paiet 900 m tālāk līdz Ventspils šosejai, no kurienes 13:11 brauc autobuss uz Rīgu (biļetes cena 2,35 EUR).

PIETEIKŠANĀS:
Obligāta līdz 18. janvāra 22:00, aizpildot šo anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePQhr5ZBUr2bjIco3LQzZ_EcoesIFRgnny7UsuQQPUrh83XA/viewform

DALĪBAS MAKSA:
5 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam vecāku pavadībā bez maksas. Informāciju par dalības maksas apmaksas iespējām saņemsiet pēc dalības pieteikuma anketas aizpildīšanas. Maksā iekļauta maršruta izstrāde, pārgājiena vadīšana, stāstījums un atbildes uz jautājumiem par apkārt redzamo dabu.
Neierašanās gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa netiek atgriezta; pārgājiena atcelšanas gadījumā iepriekš samaksāta dalības maksa tiek atgriezta.

PAPILDUS IZMAKSAS:
Sabiedriskā transporta biļešu cenas vai degvielas izmaksas.

ATBILDĪBA:
Katrs pārgājiena dalībnieks pats uzņemas atbildību par sevi, savu veselību un visu pārējo. Nepilngadīgas personas, lūgums nākt pārgājienā atbildīgo personu pavadībā. Ja pārgājiena laikā rodas vēlme atdalīties no grupas, pamest kopīgo pārgājienu utt., lūgums paziņot par to organizatorei, lai pārgājiena beigās nav kāds jāmeklē. Pārgājiena laikā var tikt fotografēts un filmēts, šie materiāli var tikt publiskoti internetā.

LĪDZI NEPIECIEŠAMS:
Lūgums vilkt laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un siltus, mitrumizturīgus apavus. Nepieciešamības gadījumā iesaku paņemt lietusmēteli. Vēlams paņemt līdzi dzeramo ūdeni vai siltu dzērienu termosā un ēdienu pusdienu pauzei. Pēc paša ieskatiem var paņemt kādu paliktnīti, plastmasas maisiņu vai kaut ko tamlīdzīgu, kas nelaiž cauri mitrumu, ko nolikt uz zemes un apsēsties.

ORGANIZATORE:
Baiba Ralle (gide, bioloģe, fotogrāfe, astroloģe), ja pārgājiena dienā nepieciešams sazināties ar mani: +371 26723169. Līdz pārgājienam jautājumus var uzdot, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi baibaralle@gmail.com.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: